Do přeshraničního projektu se zapojilo přesně čtyřiadevadesát dětí ve věku od deseti do čtrnácti let. Jsou z Dolního Rakouska a Vysočiny. „Budou se celý týden věnovat širokému spektru aktivit souvisejících s digitalizací, která ovlivní náš budoucí svět,“ poodhalila krajská mluvčí Eva Neuwirthová. Kampus v rakouském Raabsu jim poskytne prostor bádat i objevovat, učit se a získávat nové zážitky. Bude také prostor pro kulturu, sport nebo dobré jídlo.

Mezi mládeží na Vysočině byl o letošní ročník zájem, už na přelomu dubna a května byla všechna místa obsazena. „Radost nám dělá především fakt, že se děti do kempu hlásí opakovaně. Našly si tu přátele, se kterými se chtějí zase potkat,“ řekla Hana Dočekalová z organizačního týmu Kraje Vysočina.

Program Mladé univerzity zveřejněný na webových stránkách prozrazuje, že tématem budou třeba internet nebo sociální média, kde digitalizace jasně udává směr vývoje. Stranou ale nezůstanou ani další dotčená témata jako hudba a polární výzkum. „Mezi mladé vědátory ve středu dorazí i horolezec Radek Jaroš, který pokořil Mount Everest,“ dodala mluvčí. Právě středu přitom mladí stráví v Telči a Jihlavě.