V Bezděčíně, kde bydlí stovka lidí, se sešlo asi pětadvacet zpěváků. „Počasí se nám aspoň na chvilku umoudřilo a přestalo sněžit. Přesto to někdo nestihl. Někteří dojeli na poslední chvíli, cesta z Jihlavy trvala celé tři hodiny. Zazpívali jsme všechny vybrané koledy, a dokonce přidali i další písně vánoční, a poté i nevánoční – lidovky. Dobrá nálada zvítězila a ani se nám nechtělo domů. Zahříval nás svařák a děti a řidiče teplý čaj,“ popsala atmosféru v Bezděčíně Milada Vlčková.

Podobně to vypadalo také v Dolní Cerekvi, tam si zpívání nenechalo ujít kolem sedmdesáti obyvatel. O hudební doprovod se postarali čtyři muzikanti stylově převlečení za Josefa, Marii, volka a krávu. „V tom hektickém odpoledni, kdy kvůli dopravním komplikacím spousta lidí stihla jen tak tak, to bylo krásné zastavení a jakási odměna za ten celodenní i předvánoční shon. Krásně zpívaly malé děti, až mě to překvapilo. Ohlasy jsou dobré, určitě se chceme připojit i příští rok,“ sdělila Vlasta Dvořáková s tím, že zpívaní koled si v Cerekvi pro velký úspěch zopakují ještě letos.

„Na Štědrý večer, přesněji v deset hodin večer, se opět sejdeme v centru obce, hudební doprovod nám zajistí senioři,“ doplnila Dvořáková.

Ve Stonařově se museli obejít bez zpěváka z pěveckého sboru Campanula, který jindy udává tón. „Jako mnoho dalších uvízl v koloně. Tak se o to postarali ochotníci. V centru městyse se sešlo asi padesát lidí, šlo o příjemné setkání. Zazpívali jsme si a asi po čtvrt hodině jsme se rozešli. Vyhnala nás zima,“ řekl místostarosta Stonařova Ivan Šulc.