Pořadatelé z jihlavského Klubu plastikových modelářů akci připravují na sobotu 24. března. Návštěvníci v prostorách hotelu uvidí modely letadel, bojové techniky, lodí, výjevy z dějů nazývané dioramata či figurky.

„Soudě podle účasti v minulých ročnících a současného zájmu modelářů z celé republiky, bude možno shlédnout zhruba 450 až 500 modelů. Celkem se bude soutěžit ve 29 kategoriích seniorů a dětí, dále se vyhlašuje 20 speciálních ocenění včetně dvou putovních pohárů Best of Show pro nejlepší model letadla a vojenské techniky,“ sdělil Petr Šourek z Klubu plastikových modelářů Jihlava. Do hlasování se zapojí také přítomní návštěvníci, kteří vyberou vítěze Ceny diváků.

Součástí akce bude také doprovodný program složený z několika besed a přednášek. Organizátoři v Jihlavě přivítají také generálmajora Emila Bočka, jež je posledním žijícím československým stíhačem, který absolvoval bojové lety za druhé světové války. Na místě se uskuteční i modelářský workshop pod taktovkou modeláře Mariana Síry Bunce. Doprovodný program bude i na Masarykově náměstí, kde budou vystavená nákladní a štábní vozidla i motocykly z výzbroje spojeneckých armád.

Tradiční soutěž bude pro veřejnost přístupná od 10 do 16 hodin. Vstupné pro dospělé je 40 korun, návštěvníci do 15 let a děti mají vstup zvýhodněný.