Firma, která městu stříká vodorovné značení, radnici nabídla volný termín na úterý. Město chtělo využít příznivou předpověď počasí. Služby města Jihlavy v pondělí proto narychlo rozmístily přechodné značky.

„Omlouváme se všem místním, že museli spěšně přeparkovat svá auta. Kolem aut, co na místě zůstala, značení provedeme jindy. Všechny práce se ale v úterý nepodařilo dokončit, protože nás opět zradilo počasí a začalo pršet," řekl k tomu radní David Beke.

Provoz na nejrušnější křižovatce na Vysočině řídili policisté. Ne všichni řidiči věděli, co mají dělat.
Na křižovatce u Cityparku nefungovaly semafory. Někteří si nevěděli rady

Na pátek 24. května je stříkání čar plánováno na ulicích U Cvičiště, Sukova, Bratří Čapků, Ke Skalce a v části Telečské. Zbylé ulice budou vyznačeny od středy 29. do pátku 31.května. Všechny přenosné dopravní značky budou rozvezeny ve středu 22. května.

Město hledá a značí na stávajících zpevněných plochách vhodná parkovací stání. Cílem je, aby parkující auta nepřekážela provozu a ostatním.

„Pokud se kdekoliv ukáže, že značení nefunguje nebo vytvoří překážku, jsme připraveni jej změnit. Prosím, pošlete nám zprávu, všechny podněty prověřujeme a značení případně upravíme,” dodal k tomu David Beke.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMATBylo to o nervy. Vracení evropských dotací na stavbu obchvatu hrozilo dlouho

Zdroj: Deník/Martin Singr