Pracovat se bude na rozšíření Hradební ulice kvůli větší plynulosti dopravy, zejména té hromadné. Začne se v březnu a stavební firma má na dokončení lhůtu 200 dní.

Pokud vše půjde dle plánu, v létě bude řidičům k dispozici prodloužený odbočovací pruh od Brněnského mostu směrem do centra. Neobejde se to však bez dopravních a dalších omezení.

„Odbočovací pruh směrem doprava k náměstí bude v rámci stavebních prací zabrán. Součástí je i oprava schodů a opěrné zídky z Hradební na Brněnskou ulici,“ řekl náměstek primátorky Petr Laštovička (ODS).

Celá zakázka Hradební-Brněnská vyjde na 14 milionů 400 tisíc korun a je rozdělena na dvě části. Přibližně 11 800 000 zaplatí město, asi 2 100 000 je finanční podíl Kraje Vysočina.

Letos na jaře se na Jihlavsku rozjedou i další velké akce. Pracovat se začne na obchvatu Velkého Beranova. „Stavba je naplánována na dva roky. Dopravní omezení jsou avizována až na příští rok, a to v souvislosti s napojením obchvatu na stávající silniční síť,“ vyjádřila se mluvčí Krajského úřadu Kraje Vysočina Jitka Svatošová.

Na léto se chystá zahájení první etapy opravy průtahu Třeště, tam se to ovšem bez uzavírek a omezení neobejde.

Co dále čeká řidiče na Vysočině? Například výstavba obchvatu Nového Veselí, okružní křižovatky v Humpolci nebo oprava mostu nad železnicí v Hrotovické ulici v Třebíči, kde se situace kvůli havarijnímu stavu mostu začala řešit už teď v zimě.