„Je to škoda, letos jsem byla na polenské pouti poprvé a chtěla jsem mrkvance ochutnat. Prošla jsem snad všechny stánky, ale měla jsem smůlu," přiblížila marné hledání sladké polenské dobroty Eva Vytisková, která se na pouť dostala kolem nedělní třetí hodiny odpoledne. „Asi se sem budu muset podívat zase za rok, a to už radši přijedu hned v sobotu," dodala Vytisková.

Podle prodejců, kteří byli na pouti tři, byl o mrkvance opravdu obrovský zájem. „Měli jsme nachystanou celou tisícovku mrkvanců a kolem nedělního poledne už byly všechny pryč. Měli jsme informaci, že jich je pro polenskou pouť vyrobeno na tři tisíce, proto jsme si jich vzali méně," sdělila Marta Vomelová z polenského městského muzea. Podle Vomlelové by se během neděle ještě minimálně dvě stovky kusů prodalo.

„Jinak je ale znát, že je krize. Mrkvance, které jsme prodávali za devět korun za kus, si lidé koupili, ale jinak se pořádně rozmýšleli, co si zaplatí," dodala Vomelová.

Také starosta Polné Jindřich Skočdopole zaznamenal, že kolem poledne mrkvance docházely. „U jednoho prodejce na náměstí jsem si všiml, že po poledni neměl co prodávat. Druhý ještě kolem druhé hodiny nějaké měl," všiml si starosta.

Loni jich podle starosty několik stovek zůstalo, a tak byli letos obchodníci opatrnější v objednávkách. Letos se na dobrém odbytu mrkvanců podepsalo také velmi dobré víkendové počasí.

„Účast na pouti byla letos solidní, přijelo na dvě stě padesát stánkařů a i kolotočáři museli být spokojení," dodal závěrem Skočdopole.