Přístupná bude od čtvrtka 24. do pondělí 28. dubna od 8 do 16 hodin, poslední den přehlídka skončí v 15 hodin. Vstup je zdarma.

Tradiční přehlídka představí trofeje zvěře ulovené v mysliveckém roce 2013/2014. „Mimo asi pěti stovek trofejí zvěře se návštěvníci mohou seznámit s historií a současností chovu jelence běloocasého v České republice, prací některých mysliveckých sdružení, současnou veterinární problematikou, historií a současností Roštejnské obory, kolekcí lebek šelem a dravců žijících okolo nás, s modely mysliveckých zařízení, s druhy a množstvím lovené zvěře v honitbách," uvedl z pestré nabídky Milan Slavinger, vedoucí odboru lesního hospodářství a myslivosti.

Dále se návštěvníci mohou dovědět třeba o tom, jak se určuje věk zvěře, jak se bodují trofeje, k vidění budou raritní trofeje srnčí zvěře, parůžky poškozené srážkami zvěře s překážkami, parohy jelenů a daňků, toulce muflonů a také trofej srnce, který uhynul zamotán v elektrickém ohradníku. „Na přehlídce bude stálý odborný dozor, který se návštěvníkům věnuje v případě jakýchkoliv dotazů," doplnil Slavinger.

Ve správním obvodu jihlavského magistrátu je schváleno 74 honiteb. Celková výměra honiteb je 81 060 hektarů. „Přehlídku ročně navštíví až osm stovek návštěvníků. K prohlídkám srdečně zveme odbornou i širokou veřejnost, ale návštěvu doporučujeme i školám všech stupňů," uzavřel Slavinger.