Jak často se dostanete do rodné Jihlavy a sledujete "velká" témata jako stavbu Horácké arény nebo vznik modrých zón?

Do Jihlavy se dostávám nepravidelně, ale často. Tím, že v Jihlavě žijí rodiče a sourozenci, tak právě díky nim. Nejsem vyloženě sledovač jakýkoliv zpráv, ale vždycky se ke mně to podstatné dostane, což vyplyne právě z rozhovorů s rodinou a kamarády. Takže o těchto tématech vím. (úsměv)

Jste známá jako muzikálová zpěvačka, čemu se aktuálně věnujete?

Právě především muzikálům. Ale nejen těm. Měli jsme 28. září premiéru krásného muzikálu Srdeční záležitost v divadle Lucie Bílé, což je bývalá Ta fantastika. Začala nová sezóna a my hrajeme na stejném místě Maminy, Láska je Láska, v divadle Metro bláznivou komedii Nohy vzhůru, právě studuji muzikál Troja, který se bude hrát v divadle Broadway a též pomalinku vyhlížím korepetice k muzikálu Chicago, který mě čeká v Ostravě.

Zdroj: Se souhlasem Markéty Schimmerové Procházkové

Užila jste si o víkendu zřejmě poslední teplý den letošního roku?

Nakonec jsem celý víkend hrála. A to ještě tak, že jsem zaskakovala za Lucinku Bílou, která onemocněla. Takže jsem se učila, ležela v textu a notách, hrála a hrála. (úsměv)

Jak se těšíte na nedělní benefiční koncert v Polné?

Děkuji za tuto otázku a děkuji nahoru, že mám odpověď. Bude to benefiční koncert pro domácí hospic Bárka od 17 hodin ve třetím největším barokním kostele v České republice, a to v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Polné. Srdečně všechny zveme a moc se těšíme.

Zdroj: Youtube

Povíte o koncertu něco více?

Vezu s sebou úžasné hosty, a to zpěvačky a kamarádky Petru Sladkou a Marii Němcovou. A doprovodí nás na piano Petr Ožana a Jan Doležal na cajon. Zároveň budeme mít parádní zvuk, neboť se o něj postará Honza Fousek. Zdravím také Lukáše Hrdinu a jeho dceru Barborku, která udělala k této akci plakát. Ten lidé najdou na internetu pod slovy Koncert pro Bárku.

Mohlo by vás zajímat: Rosnička z Jihlavy si roli mimo obrazovku užívá.

Zdroj: Simona Šimková