V Jihlavě je tato akce spojená s oslavami dvaceti let dělostřelců v krajském městě. Program je nachystaný na Masarykově náměstí od čtrnácti hodin. V plánu je ukázka řemesel, výstavy tesařských seker, palných zbraní nebo šermířské vystoupení. Chybět nebude ani křest tří nových velkých kanonů a lidé se mohou v 16 hodin těšit na pořádný odpal. Ve 20 hodin se historickou částí města vydá lampionový průvod, poté vypukne ohňová show. Na Masarykově náměstí budou připraveny ohně v otevřených koších, na kterých si budou moci opéct špekáčky, párky či vuřty.

V Polné čarodějnický rej začne v 18 hodin, přichystané jsou hity muzikálu Michala Davida Děti ráje. Představí se Bořek Slezáček, Michaela Nosková nebo Petr Poláček. Ve 22 hodin proběhne na polenském zámku taneční zábava se skupinou VIGO.

V Třešti se chystají na pálení čarodějnic s lampionovým průvodem. Sraz je v 19.30 na zimním stadionu, odkud se lampionový průvod přesune do fotbalového areálu, kde je připraven program pro děti a dospělé. Zahraje skupina S.A.M. rock Třešť. Masky čarodějnic budou odměněny.