Z dosud nezjištěných příčin zde havaroval kamion, který zůstal vzpříčený přes všechny jízdní pruhy. Provoz na dálnici D1 ve směru na Brno se zastavil.

Řidič zraněný nebyl, ale v kabině byl ještě druhý řidič, který utrpěl zranění na hlavě a byl z místa odvezen zdravotnickou záchrannou službou na ošetření. „Odklon na objízdné trasy nebyl vzhledem k aktuálnímu počasí možný, proto veškerá vozidla musela zůstat stát na dálnici,“ informovala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Hasiči na Vysočině likvidovali popadané stromy na komunikacích téměř na třiceti místech.
Domácnosti na Vysočině jsou bez elektřiny. Sníh lámal stromy, hrozí náledí

Kolem třetí hodiny ranní se podařilo obnovit provoz v jednom jízdním pruhu a deset minut pře čtvrtou hodinou byl v místě provoz plně obnoven a kolona se začala rozjíždět. „Někteří řidiči kamionu ale zůstali spát ve svých vozidlech, proto je policisté museli budit, aby se kolona mohla rozjet,“ doplnila Čírtková.

Na informační tabuli na D1 mezi 80. a 112. kilometrem dálnice bylo umístěno upozornění na kluzkou vozovku a snížena rychlost na osmdesát kilometrů v hodině. V současné době je dálnice průjezdná se zvýšenou o opatrností.