Fotografie pořídila Adéla Tomášů, studentka třetího ročníku denní formy studia na Soukromé vyšší odborné škole sociální Jihlava (SVOŠS). Dva výtisky kalendářů se budou rovněž dražit.
„Aktivity jsou součástí projektu pro Domov Ždírec a jeho uživatele služeb, který Adéla zpracovává v rámci závěrečné absolventské práce. Na třinácti fotografiích v kalendáři, které vznikaly v listopadu 2015, jsou zachyceni uživatelé domova. Zájemci z řad obyvatel domova si aktivitě vyzkoušeli portrétové fotografování a role modelů a modelek," uvedla Andrea Šeredová ze soukromé školy.

Projekt Knihobudka

V rámci Dne otevřených dveří se uskuteční slavnostní otevření Knihobudky v zahradě domova. Autorkou nápadu je Zuzana Svobodová, studentka třetího ročníku dálkové formy studia, která klíčovou aktivitu zpracovává v rámci absolventské práce na téma Rozvoj komunitní práce na Dobronínsku. Návrh a výrobu knihobudky zadal domov sochaři Radomíru Dvořákovi. Knihobudka bude umístěna 
v zahradě domova, kdokoli si z ní bude moci vypůjčit knihu, případně do ní věnovat nějakou ze své knihovny.

„První zájemci si moci knihy vypůjčit už během slavnostního dne. Dále pro hosty Dne otevřených dveří připravila Zuzana Svobodová dílnu, ve které si budou moci vyrobit záložku do knihy," uvedla Šeredová.

Během celého odpoledne bude možné zavítat na komentované prohlídky domova a připravený bude i program pro děti.