Snímky pochází z produkce badatelského týmu Quarry Seasons složeného ze žáků jihlavských škol. „Více než padesát snímků zachycuje krásy přírody na detailních fotografiích formátu A2 a několika fotoplátnech A3. Výstava zaplnila všechna tři patra krajské kongresové budovy,“ uvedla krajská mluvčí Eva Neuwirthová.

Autoři výstavy přitom jdou s dobou. „Výstavu fotografií doplňují také QR odkazy na projektové videoklipy, které již kompletně pokrývají všechna čtyři roční období,“ upřesnil Libor Fasora, ředitel OA, SZŠ a SOŠS Jihlava.

Vystavené materiály vznikaly v lomu Kosov nebo v badatelně jihlavského gymnázia. „Mikrofotografie zpracovávají žáci oboru Fotografie a multimédia zajímavou metodou skládaných fotografií v ateliérech na odloučeném pracovišti v Telečské ulici,“ vysvětlil ředitel Fasora.

Snímky se přitom již dočkaly odborného ocenění. „Jednotlivé fotografie i způsoby jejich získávání zaujaly už také na soutěži Enersol 2018, kde prezentace obsadila první místo na republikové konferenci v Plzni,“ dodala Neuwirthová.

V Základní škole speciální a Praktické škole Jihlava je letos dvanáct prvňáčků. Na fotografii jsou s nimi zleva učitelky Jitka Suchánková, Helena Belatková a Veronika Petřivá. Čtvrtá učitelka Andrea Catt na fotografii chybí.
Jihlavská speciální škola připravuje žáky s postižením na samostatný život