Ty na vodě oblečené do barevných šatů předvedly, co to znamená, když se ženy naštvou. Pro návštěvníky neckyády sehrály divadlo, totiž pověst o dívčí válce, kterou si upravily k obrazu svému. „Přemýšleli jsme, co na neckyádu vymyslet a jednu z nás napadlo sehrát divadlo na člunu o dívčí válce. Trasu na člunu jsme trénovaly jenom jednou den před neckyádou," řekla jedna z motorajd Andrea Bartušková.

Motorajdy, které jsou z místního Motoklubu a na nejrůznějších nejen místních akcích baví publikum svými tanečními vystoupeními, odstartovaly divadlo povzdechem nad tím, že jim do zahraničí na zkušenou odjela jejich velitelka Veronika, a tak se jim kluci z vesnice smějí, že už je konec s jejich hvězdnou kariérou.

Jenže pak se rozhodly, že to tak nenechají. „To si nenecháme líbit. Vyhlásíme klukům z motoklubu válku! Nejsme o nic hloupější ani slabší než oni," zvolala nová velitelka motorajd Jana.

První bitvu s motorajdami kluci z Motoklubu prohráli, a to i přes to, že  se vyzbrojili balonky naplněnými vodou.  To ale motorajdám nestačilo, rozhodly se zbavit nejsilnějšího muže z Motoklubu – Otíka.

To se jim povedlo díky lsti, kterou na Otíka připravily. Marký, nejkrásnější dívka z motorajd, Otíka nalákala na pivo, po kterém však zeslábl a motorajdy si ho na svém člunu odvezly do zajetí. I kluci však na oplátku na motorajdy vymysleli lest. Z bezpečí je vylákali díky nejnovějším trendy botičkám. A když už se schylovalo k další bitvě, obě strany se rozhodly, že chtějí mír. Za předvedený divadelní výkon návštěvníci neckyády členy Motoklubu odměnili bouřlivým potleskem. „Moc nás to bavilo, jsem ráda, že se to povedlo," usmála se Andrea Bartušková.

Po divadle pak následovaly soutěže přímo v neckách, kdy závodníci museli co nejrychleji na neckách objet barel plovoucí po vodě. Samotné soutěže se zúčastnilo přibližně čtyřicet závodníků v sedmi kategoriích. Zábava to byla především pro děti. Nejmladšímu účastníkovi bylo pět let. Na vodě se objevila i vlastní plavidla jako sanitka, záchranářský vrtulník a ponorka z kapitána Nema – Nautilus.