Jednou z nejvzácnějších věcí jeho sbírky jsou čísla lokomotiv z České Třebové.Nejstarším artefaktem kterým se může bývalý nádražák pochlubit, je pak kolejnice z roku 1888, kterou vyrobili v Německu.


Na zahradě drážního domku se ale najde celá řada zajímavých věcí. Jednou z nich je cedule, s kterou se cestující na dráze mohli setkat za Adolfa Hitlera. Je z Německa a je na ní německo- český nápis. „Dále zde mám například koncovky z Německa, lucerny, výstražný terč, rychloměr z lokomotivy nebo přes sto let starý kotouč, s kterým se stavěla místní dráha,“ vyjmenoval Holoubek.


Jednotlivé artefakty získal bývalý nádražák s pomocí kamarádů nejen z Čech, ale i ze zahraničí.


Příchozí se na ně mohou přijít podívat kdykoliv, kdy je bývalý pracovník na dráze doma. „Kdo má opravdu velký zájem, může ke mně zajít na kafe a ukážu mu i věci, které mám doma. Může si například prohlédnout staré fotografie,“ láká Holoubek.


Doma má například sbírku čepic, nebo přes šedesát let staré kleště na označování jízdenek.


Svoji sbírku chce Jiří Holoubek neustále rozšiřovat. Příští rok by se podle jeho plánu na zahradě, kterou směrem od kolejí lemuje živý plot vystříhaný do podoby lokomotivy s vagony, měly po renovaci objevit další zajímavé kusy, které kvůli svému stavu zatím vystavit nejdou.


O ojedinělou sbírku Jiřího Holoubka se zajímal i ředitel technického muzea v Praze. Do budoucna by v Hodicích mohlo vzniknout muzeum železnice. „Mým snem ale je, aby zde stály historické vagony jeden vedle druhého.Bohužel se mi to ale asi nesplní. Takové kusy jsou hrozně drahé,“ uvedl bývalý pracovník na dráze.