V sobotu 1. srpna se zde koná už pátý ročník neckyády, což je přehlídka podomácku vyrobených plavidel a soutěž v jízdě na neckách. V letošním roce se mohou návštěvníci podle pořadatelů z Moto klubu Hodice AČR těšit na řadu novinek a chybět nebude ani nějaké to překvapení.

„Hlavní změny budou především v jízdě na neckách. Chceme zařadit například rodinnou kategorii a také k jízdě po nádrži zařadíme nějaké doplňkové úkoly, aby se soutěžící v neckách nenudili," uvedl za pořadatele Petr Pátek. Na akci vystoupí hodické kočky a překvapení chystají i motorajdy, dámské osazenstvo organizátorů.

Akce začíná v 15 hodin, přičemž registrace do závodu začíná už ve 14 hodin. Vstupné na akci je zdarma. To platí i pro navazující hudební zábavu s kapelou Summer in Head. Ta začíná v 19 hodin na návsi pod širým nebem.

Plave lecos

V loňském roce se na hodickou nádrž vydala třeba parní mašinka s vagony a zaujala širokou veřejnost. Mašinku dával dohromady místní nadšenec Jaroslav Pokorný se svým týmem lidí. „Podle našich informací chystá pěknou parádu také na letošní ročník. Necháme se překvapit, má to být opět něco velkého," řekl Pátek.

Tuto sobotu se měla konat v Sasově, městské části Jihlavy, tradiční lávka, nakonec ale byla zrušena. „Z důvodu sucha a špatné kvality vody musel osadní výbor ze Sasova akci zrušit.," uvedla Marie Nováková za organizátory.