Křižovatka je totiž uzavřena pro pěší, na což upozorňuje několik zákazových značek i plůtky u přechodů. Lidi ale na značku nedbají. A když nic nejede, přejdou. Na rohu Žižkovy a Hradební stojí starší dáma a je očividně zmatená. „Jak se dostanu na druhou stranu? Tamhle by to asi šlo, ale jak se dostanu tam,“ přemýšlí Helena Kousalová s pohledem na Dvořákovu ulici, kde jeden z pracovníků ve žluté vestě dohlíží na přecházení lidi. „Nedá se nic dělat, půjdu na přechod u Cityparku,“ usoudí vzápětí a odchází k půl kilometru vzdálenému přechodu.

Točená zmrzlina, ilustrační foto
Točená zmrzlina z Vysočiny je bezpečnější: nevyhověly tři z pětadvaceti

Další lidé prochází kolem značky, jako by tam nebyla, někteří jí možná ani nezaregistrují. „Chaos a zmatky, to jinak nejde říct. Proč je tu ta značka, když jí nikdo nedodržuje? A kudy bych měl asi přejít?,“ rozčílí se jeden z příchozích.

Faktem je, že doprava nekolabuje. Díky opravené a již průjezdné Znojemské ulici a zachování průjezdu přes náměstí mohou řidiči místo oprav celkem snadno objet. Kolony se sice tvoří, ale zdržení v nich není delší než pár minut. Není možné odbočit z Dvořákovy ulice do Žižkovy ani opačně a místem se projíždí kyvadlově pouze v jednom pruhu, to je ale vzhledem k velikosti oprav jen malichernost.

Stavební práce pokračuji na rušné jihlavské křižovatce, podívejte se na video:

Zdroj: Deník/Martin Singr

Služby města Jihlavy mají jen víkend na výměnu šoupat na vodovodním potrubí, které je pod zemí. „Stará a nefunkční šoupata, která nejdou uzavřít, se v křižovatce odmontují a vodovodní řad se propojí pouze trubkou. V případě havárie se voda zavře už přes nová šoupata,“ vysvětluje mluvčí Služeb města Jihlavy Martin Málek s tím, že opravy vodovodů do budoucna už nijak nenaruší provoz na této frekventované křižovatce.

Nejpozději v pondělí budou dělníci hotoví, jejich snahou je ale stihnout vše do neděle. K odstávce dodávek vody by během prací dojít nemělo.