Například v krajském městě se bruslí i přes prázdniny, další možnost bude si bruslením zpříjemnit nedělní podvečer. Zimáček bude pro veřejnost přístupný od šesti do sedmi hodin. Další termín veřejného bruslení je pak v úterý od sedmi večer, během září by pak mohlo začít být veřejné bruslení na programu denně.

„Reagujeme na zájem veřejnosti, v červenci bývá nejnižší a graduje pravidelně v prosinci,“ prozradil jednatel Dukly Jihlava Bedřich Ščerban. Během podzimu by pak mohly být vypsány i extra hodiny bruslení pro seniory nebo pro rodiče s dětmi.

Hodinu denně dostane veřejnost už od pondělí v Pelhřimově. Až do čtvrtka se bude bruslit od půl třetí a ve středu ještě o hodinu dříve. Vzhledem k pracovním povinnostem bude zřejmě větší zájem o páteční bruslení od pěti hodin odpoledne nebo o víkend. V sobotu i v neděli na začátku září se bude bruslit od čtyř hodin odpoledne.

Libor Joukl a Jan Míka po osvobozujícím rozsudku před Okresním soudem v Jihlavě.
Soud zprostil obžaloby Libora Joukla a Jana Míku. Kauza ale nekončí

Několikrát týdně lze bruslit také v Telči, nejbližší příležitost bude v neděli ve tři čtvrtě na čtyři a pak v úterý od čtvrt na šest. Ve Světlé nad Sázavou je veřejné bruslení také zhruba jednou týdně. Nejbližší termíny jsou poslední srpnový den od osmi večer do půl desáté v noci a pak pátého září od půl šesté do tři čtvrtě na sedm.

V Náměšti nad Oslavou má pak veřejnost pevně dané pátky od sedmi večer do půl deváté a neděle od čtvrt na tři to tři čtvrtě na čtyři. V úterý pak mohou mezi půl čtvrtou a půl pátou přijít na bruslení rodiče s dětmi. Zde mají děti možnost vypůjčit si hrazdičku, musí mít ale povinně výbavu, jako jsou rukavice a přilba, stačí třeba i ta cyklistická.

Na led v Třebíči se naopak veřejnost může dostat až v září. V neděli druhého září bude mít vyhrazenou hodinu a půl od čtvrt na sedm. Stejně tak ve Velkém Meziříčí, tam bude stadion přístupný v sobotu i v neděli, vždy od dvou odpoledne do půl čtvrté. V Havlíčkově Brodě s bruslením veřejnosti zveřejněný plán, který je do druhého září, zatím nepočítá.

V Moravských Budějovicích pak byl stadion přes léto uzavřený a veřejné bruslení začne až ve čtvrtek 13. září. Podobně i v Bystřici nad Pernštejnem bylo veřejné bruslení od května do srpna pro nezájem zrušeno. Probíhá jen veřejné bruslení s hokejkou, a to každé pondělí od šesti večer. Od neděle devátého září budou opět vstup pro veřejnost na klasické bruslení.

Ilustrační foto.
Kněžická patálie: Opravy silnice od pondělí přinášejí řadu komplikací