Lavičky na zastávkách MHD zůstaly na svém místě, ostatní jsou ale pryč. „Překážely by prohrnování sněhu a zimnímu posypu a znesnadňovaly by tak provádění zimní údržby,“ vysvětlil mluvčí radnice Martin Kukla. Zpátky na náměstí by se měly lavičky vrátit v dubnu příští rok.

Město má ve své správě i mobilní lavičky v parku Gustava Mahlera a několik dřevěných posezení, tedy lavic se stolem a přístřeškem z masivního dřeva. „Ty jsou osazovány na různé lokality ve městě, například u Borovinky, u Staré Plovárny nebo i na některých dětských hřištích, aby se mohly maminky s dětmi schovat v létě před sluncem,“ podotkl Aleš Zabloudil z Odboru správy realit města Jihlavy. O lavičky v parku na Jiráskově ulici a zčásti i o ty na zastávkách MHD se pak stará Správa městských lesů.

Během roku bývají lavičky dvakrát až třikrát důkladně omyty, minulou zimu byly také nově natřeny. „Čas od času se stane, že se některé lavičce ulomí noha. Lavičku pak buď vyměníme za náhradní, nebo jí necháme opravit a vrátíme zpátky,“ dodal Zabloudil. Je zajímavé, že ačkoliv vypadají všechny lavičky stejně, byly pořizovány během několika let od různých výrobců. Drobně se liší rozměry a váhou.