„Výtěžek pomůže vážně nemocným dětem. Peníze poputují na speciální rehabilitační metodu, takzvanou therasuit, pro děti s dětskou mozkovou obrnou,“ uvedla ředitelka fondu Alena Skovajsová.

Do soutěže se mohou přihlásit profesionální i amatérské týmy kuchařů, kterých je zatím jedenáct. Letos bude obhajovat první místo loňský vítěz Lojza Mikletič, účast potvrdil maďarský tým a slovenský tým. „Hodnotí se nejen kvalita hotového guláše, ale také kultura a profesionalita přípravy, čistota na pracovišti, nazdobení stánku a celková prezentace týmu,“ vyjmenovala Skovajsová. Dodala, že pořadatelé uvítají nejen profesionální přístup při vaření, ale i legraci a recesi.

Porota bude složená z odborníků i laiků. Zasedne v ní například profesionální šéfkuchař Petr Erin Kováč, který je prezidentem Culinary klubu a v roce 2017 mu veřejnost udělila ocenění Zlatý kuchař. Akci bude doprovázet kulturní program. Na náměstí vystoupí Pavel Kaiser, cimbálovka Rathan, Olinka Rumlová či Sabina Křováková. Pořadatelé mysleli také na děti, ty si mohou nechat pomalovat obličej nebo zaskákat na nafukovacím hradu. Program začíná v jedenáct hodin dopoledne a ve tři si lidé mohou ochutnat některý z gulášů. Výsledky porota zveřejní o půl šesté.

Celým odpolednem bude provázet moderátor Martin Málek, který je se Šťastnou hvězdou spjatý.