Vodní Ráj Jihlava je největší centrum svého druhu na Vysočině. Uvnitř je kapacita pro 250, venku pak pro 2400 návštěvníků. „Uvnitř jsou bazény napuštěné, provozujeme je v úsporném režimu, Nepřihříváme, čistíme a udržujeme v kvalitě, abychom v případě, že bude možné otevřít, tak učinili poměrně rychle. V řádu dnů. Vnější bazény jsou vypuštěné,“ říká mluvčí Služeb města Jihlavy Martin Málek.

Ilustrační foto.
Set top boxy, televize i úpravy antén. Sociální zařízení mohou žádat o peníze

Už teď je jasné, že na konci května, jak to bývá každý rok, venkovní prostor neotevřou "Venkovní část bychom chtěli otevřít 8. června a krytá část je ve hvězdách. Čekáme na upřesňující informace ze strany vlády. Je tam v tuto chvíli více otazníků než odpovědí. Bazén E. Rošického je v jednání s majitelem, městem Jihlavou, jestli už ukončit sezónu a znovu najet až po prázdninách nebo ještě otevříít do 30. června," sdělil Málek. Už teď mají jihlavské bazény ztrátu v milionech. "A další milion nám chybí z parkovného,“ vypočítal mluvčí. Lidé proto můžou zapomenout na oslavy dvacátých narozenin Vodního Ráje. „Nejsou zkrátka peníze,“ dodal Málek.

V létě bude otevřeno

I v Aquaparku Laguna v Třebíči od března najeli na omezený režim. Když to bude nutné, jsou schopni areál uvést do provozu do dvou dnů. „Vypustili jsme brouzdaliště, vířivky i malý výukový bazén pro děti,“ uvedl ředitel Laguny Jiří Novák. Když pořizoval fotografie opuštěného areálu, procházel jím sám. Zaměstnanci jsou doma. Velké bazény zůstávají plné, o vodu zde technologicky pečují jako v Jihlavě. „Kdybychom vypustili dohromady skoro 1800 kubíků vody a pak ji museli zase napouštět, byl by to ekonomický nesmysl. Děláme veškerou údržbu i ve wellness části, abychom už nemuseli zavřít v létě a dělat klasickou technologickou přestávku,“ doplnil. Takže o prázdninách bude Laguna otevřená včetně saun.

Rovnou letní pauza

V Havlíčkově Brodě mají vnitřní bazény vypuštěné a už rovnou přejdou na obvyklou letní technologickou pauzu, která potrvá do konce srpna. Uvnitř vymalují, spraví, co bude potřeba. „Už letos neotevřeme do konce června, i kdyby padl termín, že můžeme. V červnu obvykle končí plavecká škola a my vnitřní bazény každoročně zavíráme. Venkovní bazény bychom rádi zpřístupnili v polovině června, bude záležet na situaci,“ uvedla Marie Bártová, provozní sportovních zařízení technických služeb města Havlíčkův Brod.

Porovnání. Václav Matějka u soudu v roce 2004 (vlevo) a po osmi letech vězení v roce 2012.
Nejsem vrah, psal odsouzený Deníku. Brutální vraždu řezníka objasnila kapka krve

V Relaxačním centru Žďár nad Sázavou bazény vypustili a dělají nutné opravy. Letos už proto s technologickou přestávkou nepočítají. „Zpět napustit vodu a všechno připravit jsme schopní za týden. Takže pokud vláda řekne včas pevný termín, stihneme to. A když na poslední chvíli, návštěvníci budou muset několik dní vydržet,“ dodal vedoucí centra Lukáš Jůda.