Seniorský pár se přitom poznal poměrně nedávno, teprve před rokem, po zabydlení se ve ždíreckém Domově důchodců.

Pro nevěstu, sedmašedesátiletou Alenu Vondruškovou to byla druhá svatba, stejně jako pro jejího nastávajícího chotě, osmasedmdesátiletého Miroslava Krčála. Oba v předchozím svazku žili zhruba čtyřicet let.

„To, že bych se ještě vdávala, bych před rokem nečekala,“ vzpomněla nevěsta na dobu, kdy se přistěhovala do ždíreckého Domova důchodců. U ženicha Krčála to ale bylo jinak, jak prozradila sociální pracovnice ždíreckého Domova Hana Bohuňovská. „Vždy děláme s klienty vstupní rozhovor. Většinou od klientů slyšíme věty typu chci umřít v klidu a podobně, a pan Krčál nám oznámil, že si chce najít nevěstu,“ řekla Bohuňovská.

To se Miroslavu Krčálovi skutečně povedlo. „Poznali jsme se v září. Zval jsem jí na společné procházky, napřed ale nechtěla, dvakrát mě odmítla, ale potřetí už se mnou na procházku šla. Jaký byl důvod, nevím, jestli měla v oku někoho jiného,“ dodal s úsměvem muž. Na otázku, čeho si na nastávajícím muži nejvíce váží sedmašedesátiletá seniorka odvětí, že je spravedlivý a hodný. „Máme se rádi, to je nedůležitější,“ dodal Krčál.

Seniory oddal polenský starosta Jindřich Skočdopole. „Je to netradiční svatba, za mě je to druhý sňatek v pokročilém věku. Myslím si, že pokud v sobě nalezli přátelství a žijí společně v Domově důchodců, neměl by jim nikdo upírat možnost spolu sdílet zbytek života,“ uvedl Skočdopole. Po vzájemné výměně stříbrných prstýnků, které novomanželé vybírali společně, plánují také menší svatební cestu.

„Chtěla bych se jet podívat do Brna, tam to neznám, tak mě tam muž provede,“ má jasno nevěsta, původem z Borovné u Telče. Celý život ale prožila v Dudíně. Miroslav Krčál prožil většinu dosavadního života v Jersíně, kde pracoval převážně v zemědělství a vykonával také funkci místostarosty.

A jak se na svatbu v pokročilém věku dívali nejbližší? „Dcery souhlasily, ze začátku byly překvapené, ale proti nebyly, je to náš život,“ řekl Krčál. „Všichni nám to přáli, nikdo nás od svatby nezrazoval,“ dodala nevěsta. „Celá naše rodina se zbláznila. V srpnu se vdávala maminka, teď babička,“ okomentovala obřad vnučka nevěsty Alena Krejčová.