V pondělí dopoledne se zastavil provoz na poslední sjezdovce na Vysočině, která ještě o uplynulém víkendu fungovala. Podle provozovatele skiareálu Šacberk Pavla Havlíčka by se však ještě letos lyžovat mělo.

„Podle očekávání a vývoje počasí přerušujeme provoz sjezdovky a budeme se snažit obnovit ho zpět na Velikonoce," uvedl správce na webových stránkách skiareálu s tím, že mají lidé sledovat aktuální situaci přímo na webu.

O víkendu využilo lyžování na Šacberku jen několik málo lidí. Počasí příliš nepřeje a lidé už zřejmě dávají přednost jarním aktivitám. Od pátku až do Velikonočního pondělí by se však na Šacberku ještě mělo lyžovat. „Na svahu je stále ještě kolem třiceti centimetrů technického sněhu," uvedl správce Havlíček.

Podle meteorologů se koncem tohoto týdne ochladí, noční teploty by se měly znovu blížit k bodu mrazu. Tomu by ale měly předcházet deštivé dny, které podmínkám na sjezdovce nepřidají.

Na Šacberku funguje lyžařský vlek bez přestávky od 29. prosince. Nejvíc sjezdovek, šestnáct, bylo letos na Vysočině otevřeno kolem 8. ledna, o několik dnů později byla větší část z nich zase uzavřena kvůli oblevě. Podmínky se zlepšily až během únorových dní, do poloviny března se na Vysočině ještě dalo lyžovat na pěti svazích.