"Lyžovalo se mi pěkně. Sjezdovka je dobře upravená a sníh byl perfektní. Mám za sebou první letošní lyžování,“ pochvaloval si pod svahem Josef Stehno z Humpolce, který sem už desátým rokem jezdí pravidelně lyžovat.

Vlek se na sjezdovce rozjel v osm hodin ráno. Jeho spuštění si nenechalo ujít asi deset nedočkavých lyžařů. Jezdit hodinu zdarma jim umožnili vlekaři, kteří až v devět hodin ráno zapnuli turniket.

„Cena jízdného zůstává stejná jako minulý rok. Novinkou letošní sezony je časový tarif. Ten lyžařům umožní hodinové lyžování bez ohledu na počet jízd,“ informoval o novince provozovatel Ski areálu Šacberk Pavel Havlíček.

Na sjezdovce v sobotu ráno leželo asi čtyřicet centimetrů technického sněhu s upraveným manšestrem. „Není to žádné provizorium ale připravená sjezdovka na sezonu. Potřebujeme ještě dvě noci mrazu, abychom mohli zasněžit a poté spustit i dětský vlek,“ uvedl Havlíček.

S prvním dnem lyžování začala na Šacberku fungovat i půjčovna lyží, bufet a lyžařská škola. „Stále hledáme instruktory, kterých není nikdy dost. Potřebujeme jich hodně, protože pořádáme individuální kurzy ale i dopolední výuku pro děti z mateřských a základních škol,“ dodal Havlíček.

Pokud bude počasí přát a nepřijde velké oteplení, tak by sjezdovka měla bez přestávky fungovat až do druhé poloviny března, jak zde bývá zvykem. „Vše ale záleží na počasí. Přejeme si, ať je sezona dlouhá a hlavně bez úrazů,“ pronesl Havlíček.

Ski areál Šacberk bude otevřen denně od osmi hodin ráno až do devíti hodin večer. Pouze na Štědrý den se vlek zastaví už ve dvě hodiny odpoledne. Na Nový rok si lyžaři mohou přispat, vlek se totiž spustí až ve dvě hodiny odpoledne. Kromě nového časového tarifu na lyžaře čeká i vylepšené parkování u sjezdovky.

Další sjezdovky na Jihlavsku ještě čekají na svá otevření. Vlek mimo provoz je zatím na sjezdovce v Mrákotíně, Lukách nad Jihlavou, Brtnici a i na Čeřínku.