Celá akce, která se uskuteční i v krajském městě Vysočiny, začíná poslední říjnový víkend, tedy tuto sobotu 31. října. Konec je naplánován na sobotu 7. listopadu. Akce je pořádána Českou asociací saunérů a společností Rain.cz.

„K této kampani se připojily i Služby města Jihlavy, které provozují saunu na bazéně Evžena Rošického v Jihlavě. V týdnu, kdy bude probíhat saunování, se nejen rozšíří provozní doba pro veřejnost, ale také budou probíhat saunové ceremoniály," vyjádřil se mluvčí Služeb města Jihlavy Martin Málek.

Návštěvníci sauny se například dozví, proč je dobré chodit do sauny pravidelně, a to nejlépe každý týden. A také to, jak je důležité dodržovat po prohřátí a ochlazení mnohdy opomíjenou součást saunování, tedy relaxaci a odpočinek. Velký prostor bude věnován hygieně a pitnému režimu.

„Týden saunování má přivést do saun nové návštěvníky a těm stávajícím připravit zajímavé zážitky. Chceme upozornit i na to, že saunování je zdraví velmi prospěšné. Návštěvníci se také dozví, jaké jsou nové trendy v zážitkovém saunování," informoval Martin Málek s tím, že sauna na bazéně Evžena Rošického v Jihlavě od 3. listopadu mění provozní dobu. „Každé úterý bude sauna otevřená již od desíti hodin ráno," poukázal na změnu otevírací doby mluvčí.

Sauna na bazéně Evžena Rošického nedávno prošla rekonstrukcí. „Byla provedena celková výměna dřevěného obložení, podlahových roštů, lavic a osvětlení v saunovém srubu," přiblížil Málek. Rekonstrukce stála 450 tisíc korun. Dále byla provedena oprava šatny pro návštěvníky, a to za 200 tisíc korun.

Dospělí za vstupné na jednu hodinu a třicet minut do této sauny zaplatí osmdesát korun, důchodci 55 korun, děti od 6 do 15 let 45 korun a děti do šesti let 25 korun. K dostání je i permanentka na deset či patnáct vstupů.

Kromě této sauny Služby města Jihlavy provozují také saunu na Vodním ráji.