Chystá se také další ročník výšlapu na lovecký zámeček Aleje, kam lidé míří ze Stonařova, Dlouhé Brtnice, Brtničky, Opatova, Kněžic, Brtnice, Ještřebí a dalších míst v okolí. Společný odchod ze Stonařova je v plánu v deset hodin od mateřské školy. "Je to již šestý ročník akce. Hromadný sraz na Alejích je v poledne. Zámeček tentokrát zpřístupněn nebude. Pro zájemce je připraveno turistické razítko i občerstvení," sdělil místostarosta Stonařova Ivan Šulc.

V nedalekých Hodicích se chystá silvestrovský výstup na Jelení horu, kde je k vidění dřevěná socha jelena. Na místě se bude podávat teplá polévka a čaj, zájemci si mohou opéct špekáčky na táborovém ohni. Na žíznivé turisty čeká i bar plný nealkoholických a alkoholických nápojů jako grog a ostatní zahřívadla. K zakoupení budou sběratelské jelení známky.

Lidé v poslední den roku vyrazí také na hrad Roštejn nebo na Javořici. Výstup na Javořici patří mezi ty nejoblíbenější akce, na nejvyšší kopec na Vysočině se každý rok podívají asi čtyři tisíce turistů.