Autor výběru kapel Karel Paštyka vybral ze široké nabídky kapely vskutku skvělé, a tak se početné publikum výborně bavilo a někteří tancechtiví využili prostoru před jevištěm pro své taneční vystoupení.

Jako první kapelu přivítala moderátorská dvojice Karel Paštyka s Lýdií Jakubičkovou, moderátorkou pořadu „Dechovky pro Vysočinu" na Českém rozhlase Region Vysočina, krojovanou dechovou kapelu Domažličanku, kterou řídil kapelník Jan Mleziva. S kapelou zpívali Monika Kreuzová a Josef Kupilík, který přidal mezi hrou mnoho vtipů.

Dalším souborem byla dechová hudba Boršičanka Antonína Koníčka, která má své sídlo v Uherském Hradišti. Kapelu založil a vede kapelník Antonín Koníček a zpívají s ní manželé Michaela a Svatopluk Tarabusovi a Jana Turčínová.

Poslední kapelou byla slavná Moravanka se slavným kapelníkem i zpěvákem Janem Slabákem, ke kterému se přidali ve zpěvu i jeho manželka Ivana a také Břetislav Osička. Moravanka zahrála tak, jak ji známe z každého jejího vystoupení, a sklidila zde velký aplaus a musela na závěr i přidávat. Tohoto pořadu se zúčastnil také známý textař lidových písniček i rekordman zapsaný v Guinnessově knize rekordů za nejvíce složených skladeb o vesničkách i městech Jaroslav Hájek z Kaliště pod Javořicí.

Moravanka udělala tečku za skvělým pořadem s dechovkou na náměstí. Že zde byla výborná nálada, k tomu přispělo i hezké počasí 
a také veškerý servis pro návštěvníky.

Děkujeme tímto Karlu Paštykovi a všem, kteří mu pomohli při přípravě a zajištění této produkce a připravili hezké zážitky všem na sobotních dožínkách na jihlavském náměstí.

Karel Novotný, misionář dechové hudby