„Posádky měly za úkol zdolat několik trialových sekcí, rychlostní zkoušku a výjezd na čas. Obtížnost se lišila podle schopností vozidla. Čím upravenější auto do terénu, tím těžší trial,“ popsal pravidla závodu organizátor Tomáš Kratochvíl.

Na Velký pátek ve večerních hodinách na závodníky poprvé čekal noční trial, který se počítal do celkového umístění. „Soutěže se zúčastnilo celkem čtyřicet posádek a přišlo tisíc diváků. Vzhledem k tomu, že jsme dopředu avizovali, že nebude žádný doprovodný program a neproběhla ani žádná propagace, jsou to úžasná čísla,“ chválil závod organizátor.

Z Telče nesli křesťané kříž do nedalé kaple svatého Karla.
Lidé na Jihlavsku si připomínali ukřižování Krista

V sobotu se areál pro návštěvníky otevřel už v deset hodin dopoledne. „Ráno se nám vydařil výjezd na čas a už máme za sebou i rychlostní zkoušku. Auto mě překvapilo, ale i zklamalo. Přes zimu jsem ho dával dohromady. Něco se mi podařilo sestavit dobře, něco ale moc ne. Auto je těžké, a tím pádem i trochu lenošnější,“ hodnotil řidič závodník Jiří Rybníček z Košíkova u Velké Bíteše.

Spolujezdkyní mu byla Petra Burgetová z Jihlavy. „Spolujezdec nejenže hlídá branky, protože řidič na druhou stranu nevidí, ale také dává pozor na předem naplánovanou trasu, jelikož řidič je plný adrenalinu,“ vysvětlila úkol závozníka Burgetová. Této dvojici se vedlo dobře, v kategorii Special se s vozem Suzuki Vitara umístili na děleném čtvrtém místě.

V kategorii Special si pro první místo dojel řidič Martin Požár se spolujezdcem Jiřím Rösslerem. V kategorii Special extra byl nejlepším řidičem Dimo bez spolujezdce. V kategorii Hobby první místo obsadil řidič Ondík Pekárek rovněž bez spolujezdce. V kategorii Elite zvítězil řidič Vít Lehejček se spolujezdcem Josefem Směťákem. „Závodu se zúčastnila i jedna posádka s řidičkou ženou, byla jí Ivana Čechová ze Šimanova, která skončila v kategorii Elite na šestém místě,“ podotkl Kratochvíl.

Terénní auta se na pístovské mokřady vrátí opět koncem letošního září, to se totiž pojede podzimní kolo. „Konat se bude v pátek 28. září a v sobotu 29. září. Podzimní kolo bude dvoudenní a se vším všudy. Už teď můžu prozradit, že bude Dakarské,“ dodal Kratochvíl.

Adam Augusta, Žďár nad Sázavou, 20. března 2018, 3 160 g
Podívejte se na další krásná miminka a hlasujte v anketě