Hned o prodlouženém víkendu se můžete vypravit na Dřevořezání, které se uskuteční po oba sváteční dny. „V pátek i v sobotu se mohou lidé přijít podívat, co pod rukama řezbářů vzniká. Zájemci si mohou vyzkoušet figurky vyřezat,“ řekla místostarostka Třeště Eva Požárová.

Od 9. do 12. července bude v Třešti Filmové léto, kdy se po setmění bude promítat na bývalém zimním stadionu. V nabídce je Hastrman, Po čem muži touží, Trabantem tam a zase zpátky a Čertí brko. Dále se v červenci chystá výstava v muzeu s názvem Zeptejte se Johany, koncert kapel Pražce a Spaziergang, Dřevěné divadlo a chybět nebude ani Léto s párou. Také srpen bude plný koncertů a divadelních představení pro všechny generace, v programu se najdou také závody pro pejsky anebo workshop pro děti. Do Třeště opět zavítá parní vlak a zahrada Schumpeterova domu bude dějištěm malého divadelního festivalu.

Kulturní léto v sobotu 7. září završí historické slavnosti. „V patnáct hodin se otevře okno času a město si připomene ty nejvýznamnější události. Lidé mohou zavítat na tři místa ve městě,“ přiblížila pojetí slavností místostarostka Třeště Eva Požárová.

U kostela svatého Martina se lidé ocitnou na markrabském dvoře, u kostela svaté Kateřiny Sienské je čekají souboje na ostří kordů a na travnatém prostoru si užijí všechny panské kratochvíle, například tam budou i koně. Na všech třech místech se v 16, 17 a 18 hodin odehraje historická událost, která byla pro Třešť významná. Celý program se pak přesune na náměstí T. G. Masaryka, kde se objeví duch času, sejdou se tam všichni majitelé, kteří kdy vlastnili třešťské panství, a zároveň proběhne symbolický zápis do zemských desek.