Nejznámější z hrobů by měl údajně být babičky Adolfa Hitlera. Není tomu ale tak. „To je fáma. V roce 1934, když byl Hitler asi rok premiérem, tak jistý novinář židovského původu napsal článek o tom, že Hitler má židovské předky původem z Polné,“ vysvětlil Prchal.

V Polné prý skutečně ještě v půlce devatenáctého století byli dvě židovské rodiny s podobným příjmením, jmenovali se Hüttlerovi. Jedna z nich se pak odstěhovala do Horního Rakouska, čímž dala vzniknout domnělé spojitosti.

Nicméně na hřbitově jsou pomníky zajímavých osobností, je tam pochován například pradědeček George Bradyho z Kanady, který měl pár let zpět dostat státní vyznamenání a jehož rodina pochází z Polné.

Prchal vyzdvihuje, že hřbitov dostává poslední roky novou podobu.„Od roku 1988 se o hřbitov začala zajímat skupina mladých lidí v čele s Pavlem Cirhanem, který v Polné žil. Chodili tam čistit hřbitov, stavěly popadané pomníky, dlouhé roky se o něj starali,“ řekl a pokračoval: „Teď je tam každý rok o prázdninách skupina studentů a z poloviny je hřbitov očištěný, je tam nová čelní zeď i vstupní brána, za což jsme hrozně rádi.“