O výtvarné řešení zbytku stromu požádal školu odbor životního prostředí jihlavského magistrátu. „Byli jsme spokojeni s tím, jak studenti v loňském roce vyřešili jiné torzo stromu v centru města, z něhož vzniklo kalendárium. Z toho důvodu jsme je nyní znovu požádali o pomoc," vysvětlila rozhodnutí vedoucí odboru životního prostředí Katarína Ruschková.

Magistrát nakonec z několika návrhů schválil umělecké ztvárnění strážných andělů. Ti by měli nad životem v parku dohlížet už ode dneška. „Pro studenty je to příležitost, kdy mohou ukázat, co umí. Dílo budou mít podepsané, takže tu po nich zůstane hmatatelný výtvor," podotkl sochař a pedagog grafické školy Radomír Dvořák, který na celé dílo dohlíží. „Strom je dutý, proto nemůžeme jít do hloubky, takže ve výsledku půjde o reliéf. Každý ze sochařů si vytváří anděla podle svých představ," vysvětlil Dvořák. Ten se rozhodl ve svém díle promítnout antickou dobu. „Rozhodl jsem se pro ženskou podobu, ženy mi jdou totiž nejlépe od ruky. Celý výtvor vychází z antického pojetí, kdy křídla tvoří rozevláté vlasy," popsal své pojetí anděla Dvořák.

Student Josef Čižmár naopak ztvárňuje postavu mužského anděla. Příliš dlouho se prý návrhem nezabýval, anděla si nejprve namaloval na kmen a nyní ho s pomocí pily, dláta a paličky realizuje. „Jde to dobře, je to měkké dřevo, ale myslím, že ho budu dodělávat ještě zítra," dodal nadějný student Čižmár.

Na posledním andělovi bude pracovat žena, studentka Michelle Codenárová. Celé dílo realizuje grafická škola na vlastní náklady.