Mikulášské peklo v katakombách v Jihlavě se koná už několik let. „Rezervovat je možné 30 vstupenek na určitou prohlídku, zbylých 15 vstupenek bude volně v prodeji v pokladně," uvedl Karel Chvátal z jihlavského podzemí. Na stránkách turistického informačního centra v Jihlavě si lidé mohou najít konkrétní termín a zarezervovat se na něj. Pekelné prohlídky probíhají v pátek 2. prosince od 16 do 19 hodin. V sobotu se začíná v 10 a končí v 18 hodin. V neděli se bude strašit od 10 do 17 hodin. Do pekelného podzemí budou organizátoři pouštět každou půlhodinu.

„Maximální počet na prohlídku je 45 osob. Vstupenky se platí na pokladně u vstupu a ti, co se rezervovali předem, musí přijít minimálně 15 minut před začátkem času jejich prohlídky," informoval Chvátal.

Mikulášská nadílka s Nadačním fondem Šťastná hvězda začne na jihlavském Masarykově náměstí v sobotu už od 15 hodin. Na děti i rodiče čeká bohatý doprovodný program. „Mikuláš přijede na náměstí v kočáře. Pro děti jsou připraveny nejrůznější soutěže a dovádění. Dokonce nejlepší masky čertíků, Mikulášů a andělů budou odměněny," pozvala na akci Alena Skovajsová, ředitelka Nadačního fondu Šťastná hvězda.

Odměna i dárek čeká dokonce i na nejvtipnější masku dospělého. „Dále máme připravené pravé nefalšované peklo s ohňovými efekty. V pekle čeká Lucifer, pro hříšníky je připravena pekelná váha, pekelný mariáš a další," dodala Skovajsová. Zájemci si mohou zajezdit na pekelném býkovi.

Akci bude uvádět dvorní moderátor nadačního fondu Martin Málek a v rámci bohatého doprovodného programu vystoupí skupina Maxíci, Markéta Maky Zdeňková, Čardáš Klaunů, country kapela JCS Salavice a SHDŠ – Společenství svobodných pánu.

Krajské město nebude jediné, kam si děti budou moci přijít pro nadílku. Také v Telči se v pátek 2. prosince uskuteční na náměstí tradiční mikulášská akce. U stromečku, který se v ten večer také poprvé rozsvítí, vystoupí děti z místních základní škol, školek a z domova dětí. Program začíná už v jednu hodinu odpoledne, součástí je také vánoční trh a elektrojízda.

Přímo v pondělí 5. prosince se uskuteční nadílka také v třešťském kulturním domě nebo v místním Sokolském domě.