Chtěli by pořídit celkem dvacet pět stolů, jeden vyjde asi na 3 200 korun. „Vybrané peníze půjdou pouze na materiál a o montáž se postarají naši šikovní kluci. Chceme pořídit stoly skládací, aby zabraly co nejméně místa při skladování. Neznamená to, že si každý musí koupit celý stůl. Za každý dar budeme rádi. Díky novým stolům se budou moci v orlovně konat další akce všeho druhu,“ řekla Jana Křížková, která se spolu s dalšími stará o to, aby orlovna sloužila co nejvíce svému původnímu účelu.

Peněžní dary mohou lidé posílat na číslo účtu 2900491887/2010. Hotovost mohou zanést Janě Křížkové do firmy na Křížově ulici, kde pracuje, případně se domluvit přímo s ní na telefonu 776 278 508. Stoly je potřeba pořídit ideálně do 8. února, kdy se uskuteční ples.

„Aby byli dárci také nějak zvýhodněni, nabízíme zapůjčení přísálí a dvoru na oslavu narozenin nebo jinou akci, kdy jim naúčtujeme pouze spotřebované náklady, jako je voda, elektřina, plyn a úklid. Jména dárců chceme vystavit na viditelném místě,“ doplnila k tomu Jana Křížková.

Během posledních let parta nadšenců v budově, kde fungovalo i kino, odvedla pořádný kus práce. Jak sami říkají, povedl se jim velký zázrak. Svépomocí obnovili zazděná okna, podařilo se jim udělat nové omítky a výmalbu, topení, vytvořit kuchyňku, nakoupit židle a podobně. „Orlovna začíná být opět místem setkávání a kulturních zážitků,“ dodala Křížková.

Na oživení čeká také sokolovna v Masarykově ulici, která v současné době nemá velké využití, přestože se tam nachází jeden z největších sálů ve městě.