Ta se musela vystěhovat do provizorních prostor. V tuto dobu měla podle původního plánu bydlet v novém, nakonec se však rekonstrukce za necelé tři miliony protáhla. V půli prázdnin už by však mohli zase bydlet v novém.

„Není to tak rychlé, jak jsem si myslel. K užívání by měl byt jít asi od poloviny července. Zpomalení prací bylo způsobeno tím, že jsme museli každou novou věc konzultovat s likvidátorem pojišťovny. Na opravu uplatňujeme pojistku a nechtěli jsme se dostat do problémů s následným proplácením faktur,“ vyjádřil se starosta města Vladislav Hynk. Za požár mohla závada na větráku umístěného na toaletě.

Z původního bytu skoro nic nezbylo, proto bylo kompletně všechno zrekonstruováno. V současné době je kompletně dokončen půdní prostor, krov, střecha včetně hromosvodů a probíhají pouze dokončovací práce na bytě, kde jsou už hotové opravy ze sádrokartonových desek. „Znovu bylo vystavěno WC, opraveny rozvody, topení, vody a odpady, byla opravena elektroinstalace. K úplnému dokončení chybí malířské a podlahářské práce. V současné době je vše připraveno na provedení samonivelační stěrky a položení linolea,“ zhodnotil práce na objektu starosta.

Město také zřídilo transparentní účet, kam mohli lidé posílat peníze pro rodinu. Ta totiž přišla o značnou část osobních věcí. Na účtu se sešlo zhruba 73 tisíc korun, které může použít pro osobní účely. Například si za to může koupit spotřebiče, které nepřežily požár.