V Krasonicích zůstává i na další čtyři roky starostou Pavel Veselý. Z pozice místostarostky mu bude sekundovat Marie Pátková, která je pro změnu úplným nováčkem mezi zastupiteli obce. Starosta Pavel Veselý potvrdil, že se na třetí pokus zastupitelstvo minulý pátek dokázalo na úzkém vedení poměrně snadno domluvit.

Hlavní problém podle starosty Veselého nastal kvůli tomu, že se dosavadní místostarosta Pavel Pivonka do devítičlenného zastupitelstva nedostal. „Od devadesátého roku jsme měli vždycky místostarostu, který pracoval zároveň ve vsi. Byl to pracovník obecního úřadu. Tím byl v minulém období Pavel Pivonka, který se ovšem po volbách do zastupitelstva nedostal," začal s vysvětlováním příčiny tříměsíčního domlouvání po volbách staronový starosta Pavel Veselý.

Zastupitelé se proto na pátečním jednání dohodli, že ze svého středu zvolí jako místostarostku Marii Pátkovou. „Ta je v zastupitelstvu úplně novou tváří. A protože je ekonomkou, tak bude mít na obecním úřadu na starosti hospodaření obce a účetnictví," poznamenal starosta Veselý.

Pavel Pivonka, který páteční shodou vypadl z pozice místostarosty, zůstává na obecním úřadě rovněž jako zaměstnanec. „Bude vedoucím skupinky zaměstnanců obecního úřadu," dodal Veselý s tím, že bude pro novou posilu na radnici i nápomocný při orientaci v její nové roli místostarostky.

Zda nějak negativně ovlivnily tři měsíce domlouvání nového vedení práci v obci, odpověděl Veselý zamítavě. „Nic jsme nezanedbali, vše šlo, jak mělo," poznamenal Veselý. Pavel Pivonka, i když se nedostal do nového zastupitelstva, tak měl i nadále právo dělat místostarostu. Oporu měl v zákoně o obcích, kde stojí, že dokud si zastupitelé nezvolí nového starostu a místostarostu, tak obec pracuje ve starém složení.

A na co se v Krasonicích chystají v nejbližší době? V prvé řadě bude potřeba dodělat zateplení obecního úřadu a vytápění, Krasoničtí také požádají o dotaci na nové dětské hřiště a v neposlední řadě se zabývají také novým obecním rozhlasem. „Budeme sledovat dotační možnosti, bez nich to dnes v obcích nejde," uzavřel Veselý.