"Každý nyní zná masopust jako průvod masek obcí od domu k domu se zpíváním a muzikou. My chceme letos masopustní veselí představit trošku jinak. Inspirovali jsme se ve folklorních baštách, kde je oslava masopustu a příprava na dobu postní jedním z významných kulturních počinů v daném roce," vysvětlil stonařovský místostarosta Ivan Šulc.

Sobotní veselice v centru Stonařova slibuje pestrý program. "Představíme tradiční masopustní masky a osvětlíme jejich roli a význam. Požádáme starostu o předání správy obce do rukou nezbedných a rozdováděných masek, začteme se do knihy hříchů a budeme pranýřovat neřesti a nešvary v našem městysi. Pomodlíme se k base a požádáme o odpuštění a ochranu a pak ji za odměnu pochováme. To vše za doprovodu živé hudby," popsal letošní novinku Šulc.

Součástí dvouhodinové taškařice bude i občerstvení, kde nesmí chybět zabijačková polévka, chleba se sádlem a škvarky, svařák, pro děti pak párek v rohlíku a čaj. A samozřejmě koblihy, které mohou donést i lidé, kteří na městečko dorazí. Vstupné je dobrovolné.

S podobně pojatým masopustem se můžete setkat také například v Telči nebo v Jihlavě.