„Na Velký pátek se otevírají poklady ukryté ve skalách. V Zoo Jihlava ale zůstanou odkryty po celé Velikonoce. Sledujte naše zvířecí poklady, a ty vám ukážou cestu. Kdo dojde až nakonec a objeví ukrytý poklad, může si část odnést. Začínáme ve vstupním areálu u velemyši obláčkové,“ vysvětlil mluvčí jihlavské zoo Martin Maláč.

Zoo toho nabídne mnohem více. Na sobotu 20. dubna se tam chystá oslava Dne Země, která bude probíhat na různých místech areálu od 10 do 15 hodin. A na co se mohou děti i dospělí těšit?

V centru PodpoVRCH bude kreativní dílna nazvaná Ze starého nové. Na Australské farmě si členové včelařského kroužku připravili ukázky včelaření, včelařskou poradnu i aktivity pro děti. Ty mohou zamířit i na Lesní stezku, kde pro ně budou připraveny hrátky zaměřené na stromy a lesní zvířata nazvané v Lesním světě. U orlí voliéry se mohou návštěvníci formou her a soutěží dozvědět o zdravém životním stylu a v africké vesnici Matongo se seznámí s mokřady a jejich obyvateli.

„Všichni se také mohou těšit na oblíbené letové ukázky dravců a sov, které budou probíhat na obvyklém místě na louce před Australskou farmou v 11 a v 15 hodin," zmínil další zajímavost z programu Martin Maláč. A doplnil, že prvních 300 pojištěnců České průmyslové zdravotní pojišťovny bude navíc mít po předložení svého zdravotního průkazu vstup do zoo zdarma.