Nejrizikovější úseky na českých silnicích analyzovala Allianz Automapa, která vychází z nehodovosti na dálnicích a silnicích I. třídy za poslední tři roky. V mapě jsou všechna místa, kde se staly alespoň dvě na sobě nezávislé vážné dopravní nehody.

Mezi dvacítkou nejrizikovějších lokalit v Česku je na sedmém místě zatáčka na silnici I/38 u Svojkovic na Jihlavsku. „Na stometrovém úseku mezi Svojkovicemi a Želetavou se za tři roky odehrálo celkem deset nehod, které skončily šesti těžkými zraněními,“ uvedl tiskový mluvčí Allianz pojišťovny Václav Bálek.

Autonehoda. Ilustrační foto.
Kterým silnicím se raději vyhnout? Poradí vám mapa rizikových lokalit

Další nebezpečné úseky jsou křižovatka ulic Brodská a Chrudimská ve Ždírci nad Doubravou na silnici I/38 a křižovatka Havlíčkovy a Neumannovy ulice ve Žďáru nad Sázavou. Pozornost je vhodné zvýšit také na křižovatce silnic I/38 s vedlejší komunikací západně od Golčova Jeníkova a na křižovatce mezi Polničkou a Světnovem poblíž Žďáru nad Sázavou.

Ze statistik lze dále vyčíst, že ze 154 vážných dopravních nehod se jich devětačtyřicet stalo o víkendu, většinou na suché vozovce. Pouze u šesti nehod hrál roli alkohol, dvě z nich byly na Vysočině.