Nejrizikovější úseky na českých silnicích analyzovala Allianz Automapa, která vychází z nehodovosti na dálnicích a silnicích I. třídy za poslední tři roky. V mapě jsou všechna místa, kde se staly alespoň dvě na sobě nezávislé vážné dopravní nehody.

Mezi dvacítkou nejrizikovějších lokalit v Česku je na sedmém místě zatáčka na silnici I/38 u Svojkovic na Jihlavsku. „Na stometrovém úseku mezi Svojkovicemi a Želetavou se za tři roky odehrálo celkem deset nehod, které skončily šesti těžkými zraněními,“ uvedl tiskový mluvčí Allianz pojišťovny Václav Bálek.

Další nebezpečné úseky jsou křižovatka ulic Brodská a Chrudimská ve Ždírci nad Doubravou na silnici I/38 a křižovatka Havlíčkovy a Neumannovy ulice ve Žďáru nad Sázavou. Pozornost je vhodné zvýšit také na křižovatce silnic I/38 s vedlejší komunikací západně od Golčova Jeníkova a na křižovatce mezi Polničkou a Světnovem poblíž Žďáru nad Sázavou.

Ze statistik lze dále vyčíst, že ze 154 vážných dopravních nehod se jich devětačtyřicet stalo o víkendu, většinou na suché vozovce. Pouze u šesti nehod hrál roli alkohol, dvě z nich byly na Vysočině.