„Vypadá to tak, že lano někdo naříznul, pod vlastní váhou pak prasklo,“ popsal možný průběh dosud neobjasněné události náměstek primátora pro správu městských realit Radek Popelka.

Podle záznamů z bezpečnostních kamer ten, kdo se do dělení lana pustil, buď dobře věděl, co dělá, nebo měl obrovské štěstí. „Lano vleku je hodně napnuté, po prasknutí se vymrštilo a odletělo do velké dálky. Pokud by jeho konec někoho zasáhl, následky by byly tragické,“ usuzuje provozovatel městské sjezdovky Pavel Havlíček. Jakkoliv se vždy před sezónou i v průběhu sezóny provádí kontrola vleku, nikdo z vedení města ani z řad provozovatele nechce domýšlet, co se mohlo stát, kdyby k prasknutí naříznutého lana došlo v době plného provozu sjezdovky.

Jestli jde o dílo sběrače kovu nebo vandala, který chtěl uškodit provozu sjezdovky, není jasné. „Vlek patří městu, které také bude muset uhradit opravu. Účet bude minimálně v řádech desítek tisíc korun,“ uvedl Radek Popelka. Oprava by se měla stihnout do začátku lyžařské sezóny.

Událost vyšetřuje Policie ČR pro podezření z trestného činu poškozování cizí věci. Pachatel si za to může posedět za mřížemi až jeden rok.