"Peter Chalupianský se snaží získávat peníze na podobné účely poněkud netradičními způsoby. Jedním z nich je pořádání cestovatelských besed a přednášek, přičemž se s majiteli sálů domlouvá na snížení nájmů s výhledem na zisk pro někoho, kdo potřebuje podpořit. My jsme mu vyšli maximálně vstříc a pomohli i s vytipování toho, kdo by mohl být obdarován. Bude to klub Kamínek," vysvětlil jednatel DKO Petr Palovčík.

Akce s názvem V čem je Korea víc sexy než Bali? se uskuteční v pondělí 8. dubna. Ohlášena je na Malou scénu, ale v případě velkého zájmu se může přestěhovat do divadelního sálu.

Nemocnice Jihlava.
Interní pavilon nemocnice je po třech letech opravený

O čem beseda bude? Peter Chalupianský vám ukáže, že cestování studentů nemusí být jen pohodový Erasmus, ale mohou zažít i pořádné dobrodružství. Přesně jako on. Úplně sám, bez zkušeností, s mizernou angličtinou, nulovou korejštinou - ale s chutí objevovat. Procestoval kus Filipín, Japonska, ale především do hloubky poznal život v Jižní Koreji. Nečekejte žádné nudné faktografické údaje, ale netradiční a vtipný cestovatelský stand-up plný zážitků, trapasů, příběhů lidí a tvrdých střetů s naprosto rozdílnou kulturou.

"Výtěžek ze vstupného bude věnován spolku Kamínek, který sdružuje rodiče postižených dětí a podporuje Základní škola speciální a Praktickou školu v Jihlavě. Z vybrané částky pořídí materiál pro výtvarnou a řemeslnou výchovu a arteterapii žáků," zmínil poslání celé akce Palovčík.

Besedu zaštiťuje Nadační fond Klubu srdcařů, který ve svém volném čase zajišťuje podobné netradiční neziskové projekty.