„Ve dvě hodiny začíná hrát skupina Klokočí pohodové písničky z divadla Semafor. Potom tady máme divadélka pro děti. Představení obstará společnost Malvína. Budeme tady mít mimo pohádek i soutěže, večerní program v podobě muzikálových písniček od herců z Městského divadla Brno a večer má koncert Jakub Vágner,“ přiblížila Klára Holasová z polenského městského informačního centra.

Účastníci soutěže o nejlepší mrkvanec musejí udělat jediné. Pekaři a pekařky se musejí přihlásit do daného termínu a v den konání akce přinést dvacet kusů mrkvánků na informační centrum. Do přihlášky napíšou také svůj recept. „O poskytnutí receptu žádáme z důvodu, že bychom mohli časem vydat malou kuchařku s polenskými mrkvánky,“ vysvětlila Klára Holasová. Mrkvance se v Polné pečou na mnoho způsobů a jsou buď sladké nebo slané. V podstatě každá rodina má svůj recept.

Momentálně je přihlášeno přibližně třicet zájemců. Minulý rok se do soutěže přihlásilo okolo 56 soutěžících a přišlo se podívat dva a půl tisíce lidí.