Soutěže se účastnilo třiatřicet studentů z devíti škol. Kromě Kučery byla úspěšná také Anna Bártů z kvarty, která obsadila v disciplíně korektura textu třetí místo. „Snažím se mladé lidi motivovat, vždy se jich najde několik, které to chytne,“ popisuje učitel Ladislav Novák, který vyučuje psaní na klávesnici a také vede nepovinné hodiny. Jeho cílem je uskutečnit příští rok státní zkoušku z tohoto předmětu.

Studenti z Telče jsou v podobných kláních dlouhodobě úspěšní. V květnu se díky tomu probojovali na Choceňské Mistrovství republiky v grafických předmětech. „Výhodou naší školy je, že v prvním ročníku se psaní na klávesnici vyučuje povinně a v dalších letech můžeme pokračovat nepovinně, takže máme delší průpravu a jsme tak lépe připraveni než ostatní,“ myslí si vítěz Jiří Kučera. Zmiňuje také, že ho více baví korektura, protože u ní musí více přemýšlet, na rozdíl od bezmyšlenkovitého přepisování textu. Psaní na klávesnici se věnuje pět let.

Novák a dva jeho svěřenci se o prázdninách chystají do Berlína na Mistrovství světa. Této cestě bude přecházet pětidenní soustředění v Litovli, kde se společně s celým českým týmem budou intenzivně připravovat.