Přihlásilo se do něj deset soutěžních týmů. Nejlepší guláš uvařil Alojz Mikletič z týmu hospody U Sudu.

Recept na nejlepší guláš si ovšem mistr nechal pro sebe. „Do guláše dávám cibuli, papriku, jehněčí maso, s kořením to nepřeháníme, nechybí kapička chilli a pak tajné ingredience, které neprozradíme," smál se Mikletič, který se v minulosti několikrát zúčastnil soutěže ve vaření guláše v osadě na Okrouhlíku.

Tam nikdy neskončil hůře než třetí. A i v Jihlavě si věřil. „Byli jsme si obhlédnout konkurenci a věříme si hodně. Porota chodí a kouká, doufám, že je přesvědčíme kvalitou," uvažoval v průběhu vaření Mikletič. A měl pravdu. Porota neváhala, komu nakonec v Jihlavě udělí prvenství.

Udělat dobrý jehněčí guláš není jednoduché, to ví i sám mistr jihlavského guláše. „Používám mladé maso, musí to být jehně do jednoho roku. Žije tady na Vysočině pouze na trávě, není krmené silážemi a chemickou stravou. Potom se dá velice dobře připravit, aby bylo měkkné, nebylo tučné a tak dále," popsal Mikletič, který svůj guláš vařil na kotlíku, do kterého přikládal dřevo.

Hvězdný Gulášfest v Jihlavě pořádal Nadační fond Šťastná hvězda. Výtěžek 
v hodnotě 30 700 korun poputuje k Natálce na speciální rehabilitační pobyt 
na klinice Axon v Praze. Dívka trpí dětskou mozkovou obrnou. V průběhu celého dne návštěvníky bavila celá řada umělců. Ti vystoupili zcela zdarma.