Podle slov hejtmana Kraje Vysočina Vítězslava Schreka je na tom kraj tak dobře mimo jiné i díky skvěle připravené logistice šesti očkovacích center, která fungují pod krajskými nemocnicemi, a dalších partnerů provozujících dalších šest očkovacích center. „V rámci Vysočiny je tak vytvořena fungující očkovací síť,“ poznamenal vysočinský hejtman.

K aktuálnímu stavu proočkovanosti příznivě přispěly i ordinace praktických lékařů, kteří nyní dostávají veškerou dodávku vakcín AstraZeneca a Janssen.

Vyhlídka na ochozu věže kostela svatého Jakuba Většího je po čtyřech letech opět v provozu.
Byt věžníka a 82 tisíc bobrovek. Lidé si prohlédnou Jihlavu z ptačí perspektivy

K pondělku bylo na Vysočině podáno 191 tisíc dávek vakcíny, z toho 160 tisíc dávek Pfizer. Proočkovaná je tak jedna třetina populace regionu. Například ve věkové skupině sedmdesát až devětasedmdesát let je na Vysočině očkováno přes sedmasedmdesát procent obyvatel. „Tento týden má na Vysočinu dorazit dvacet tisíc dávek vakcíny, znamená to, že bude na Vysočině proočkováno kumulativně už více než dvě stě dávek vakcín,“ informoval Vítězslav Schrek.

Dodal také, že dělají vše proto, aby na Vysočině nenastala situace, že bude více vakcín než zájemců o očkování. Důkazem důležitosti očkování je snižující se obsazenost lůžek intenzivní péče v našich krajských nemocnicích. „Až osmdesátiprocentní proočkovanost seniorů v regionu se odrazila významným způsobem na snížení nutnosti hospitalizace na JIP nebo na lůžcích s umělou plicní ventilací,“ sdělil Schrek.

Kraj Vysočina je navíc dlouhodobě na prvních místech v proočkovanosti dodaných vakcín přepočítaných na počet obyvatel.Kraj Vysočina je navíc dlouhodobě na prvních místech v proočkovanosti dodaných vakcín přepočítaných na počet obyvatel.Zdroj: se souhlasem Kraje Vysočina