Chorvat Dragan Unkovič totiž podle svých slov není pachatel, ale oběť. „Měl jsem s sebou igelitku se slaninou, kterou jsem odložil na pult. Nešel jsem s ní do obchodu. Pak přišel skladník, začal mě tahat za bundu a napadl mě. Kopal mě a já spadl do hroznů. Zlomil jsem si ruku,“ popsal celý případ cizinec. „Ať mi ukáží videozáznam. Nikoho jsem nenapadl, napadl on mě,“ dodal.

Cizince po incidentu bolela naražená žebra a zlomil si ruku, na kterou dostal pouta. Záchranka sice k obchodu přijela, ale pro skladníka prodejny. „Zaměstnanci prodejny nic nebylo, ale zavolali mu záchranku. Já měl zlomenou ruku a musel jsem čekat na policii. K doktorovi jsem šel až druhý den,“ popsal Unkovič.

„Bydlím tady dvanáct let. Nedostal jsem žádnou pokutu, neudělal jsem přestupek. Nikdy jsem nic neukradl. Měl jsem už nastoupit do práce, ale teď mám potvrzení od doktora, že nemůžu pracovat,“ uvedl muž, který je v situaci údajně nevinně.

Policie prý o tom, že je cizinec zraněný, nevěděla. „Muž nejevil známky zranění, ani nepožadoval lékařské ošetření,“ uvedla mluvčí Jana Kroutilová. Fakt, že byl muž zraněn, je nyní součástí probíhajícího trestního řízení. Skladník, se kterým se cizinec dostal do potyčky, se k celému případu odmítl vyjádřit.