Studenti středních škol se kromě oborů samotných zajímali o výjezdy do zahraničí prostřednictvím programu Erasmus+, o možnosti ubytování a stravování a také o praxe během studia.

"Letos bylo možné popovídat si i s naším studentem a vrcholovým sportovcem Jiřím Šaclem, běžcem na středně dlouhé a dlouhé tratě o skloubení vrcholového sportu a studia. Otázky, které mladé nadané sportovce zajímaly, se týkaly zejména podmínek a možností využití individuálního studijního plánu na škole" podotkl mluvčí VŠPJ Tomáš Obruba.

Vystoupení ve školách na Vysočině.
Házeli nože po řediteli školy. Artisté ohromili Vysočinu

Dne otevřených dveří využili i lidé, kteří studovat nechtějí, ale lákalo je podívat se do prostor školy, nebo zde v minulosti studovali. Možnost prohlédnout si budovu využili i někteří posluchači Univerzity třetího věku, ti ocenili zejména možnost odborného výkladu a ukázek v laboratořích, kam se běžně nepodívají.


"Největší zájem byl o dopolední představení oborů studenty spojené s přivítáním vedením školy a také o tematické prohlídkové okruhy spojené s povídáním o zvoleném směru studia," doplnil další informace Obruba.

Ti, kteří se rozhodli pro studium na VŠPJ, nebo to zvažují, si mohou podat e-přihlášku ke studiu v prvním kole až do 15. května letošního roku.