Kolem 160 soutěžících je v boji o celodenní výlet do zákulisí pražské zoologické zahrady. Jde o to, která skupinka postaví nejvyšší žirafu.

„S výrobou jsme hotovi. Uvidíme, jak to dopadne s dopravou. Žirafa je dost velká, udělali jsme ji z krabic,“ popsala za tým ze ZŠ Hradecká v Telči žákyně Nela Vyhlídalová. Hotové dílo má také skupinka dětí z Polné. „Použili jsme na konstrukci dřevo a potom papír a plyš. Žirafa není rozkládací, tak se nám ji snad ve čtvrtek podaří do Jihlavy v pořádku dopravit,“ věří „mluvčí“ týmu Kateřina Vondráková.

V Jihlavě se zase mluví v souvislosti se soutěží tak trochu i o špionáži. „Žirafu jsme stavěli venku, chceme vyhrát. Je ale možné, že nás viděla konkurence ze sousední ZŠ Březinova,“ připustila učitelka výtvarné výchovy na ZŠ Demlova Ivana Cejpková. „Na náměstí budeme určitě potřebovat technickou pomoc a dlouhý žebřík,“ doplnila pedagožka. Osmáci z „Demlovky“ tvořili žirafu nejen v rámci výuky. Projektu se věnovali asi čtrnáct dní, denně tak jednu až dvě hodinky.

Vyhlášení vítězné žirafy je naplánováno v době od 14 do 16 hodin. Soutěž byla vyhlášena firmou Sapeli – v rámci projektu Sapeli přivádí žirafy do Jihlavy.