Lídra opozičního Hnutí ANO Radka Popelku zajímalo, jestli se někdy vůbec ulice opraví. Rozkopaná je totiž od léta 2018, kvůli zborcené kanalizaci se pak radnice začala dohadovat s Vodárenskou akciovou společností a termín dokončení oprav se neustále posouval. Loni v létě ale město ukončilo vleklé soudní spory s Vodárenskou akciovou společností a se Svazkem vodovodů a kanalizací. Od Nového roku vlastní kanalizaci Jihlava.

Radní pro dopravu Jaroslav Vymazal bývalému náměstkovi primátora Popelkovi odpověděl, že radnice nyní vyřizuje vydání stavebního povolení. Na to naváže stavební dokumentace pro kanalizaci i povrchy a bude vypsané výběrové řízení na dodavatele. „Během července bychom měli mít vypsané výběrové řízení a na podzim by byly zahájeny práce s dokončením v příštím roce,“ odhadl Vymazal.

Na tuto informaci Popelka s ironií v hlase řekl, že občané budou rádi, až budou v zimě chodit přes výkopy. Potom si vzala slovo primátorka Karolína Koubová a připomněla, že celý projekt začal už v minulém volebním období. Tehdy byly ve vedení města kromě Hnutí ANO také sociální demokraté a lidovci.