Hned druhý den v úterý se přesunou do údolí řeky Brtnice. Za čtrnáct dní se na Jihlavsko opět vrátí, ve Stonařově a okolí totiž budou tvořit díl pravidelného seriálu Toulavé kamery s názvem Cyklotoulky.

„V Kamenici se v pondělí budeme věnovat tamní renesanční tvrzi a drobným památkám, jako jsou kříže a kapličky. Lidem chceme přiblížit typickou vysočinskou krajinu s tímto městečkem," sdělil Roman Šulc. O den později se spolu s kolegou posunou jen o několik kilometrů dál na Brtnicko. „Natáčení zahájíme na brtnickém informačním centru, kde se turisté dozvědí potřebné informace k návštěvě zříceniny hradu Rokštejna a přírodní památky údolí řeky Brtnice. Pak bude následovat natáčení přímo na těchto místech. Tuto kouzelnou lokalitu, kudy vedou turistické značky a cyklotrasy, popíše také zasvěcený ochránce přírody. Nevynecháme ani Přímělkov a tamní vlakovou zastávku a zříceninu tvrze," doplnil další informace Šulc.

V sobotu 18. července filmaři z České televize vyrazí do Stonařova a okolí. „Přímo ve Stonařově nás zajímá románský carner a kostel svatého Václava. Dále se chystáme na novou naučnou stezku k zámečku Aleje. Zmíníme i historickou sýpku v Prostředkovicích, která se nachází hned vedle frekventované silnice a velmi chátrá. Třeba její propagace nastartuje její rekonstrukci, jako už se nám to někde podařilo," uzavřel redaktor. Kdy přesně se tyto díly odvysílají, není ještě známo.

Zuzana Musilová