„Tentokrát chceme mít lepší zázemí pro pacienty traumatologického oddělení. Tam pomáháme nejčastěji lidem po úrazech nebo dopravních nehodách," řekla mluvčí jihlavské nemocnice Monika Zachrlová.

Jeden vánoční pokoj se podařilo opravit už z loňské akce, kdy se desítky lidí složily na opravu zázemí pro děti. Peníze se díky dárcům vybraly do Štědrého dne a za 117 500 korun se zrekonstruoval prostor pro dvě hospitalizované děti a jejich doprovod. Pokoj je standardní a neplatí se za něj. „Chceme, aby nadstandard byl postupně pro všechny pacienty standardem," uvedla vrchní sestra dětského oddělení Simona Hájková. Protože byla loňská akce úspěšná, nemocnice by chtěla pokračovat a opravit další pokoj pro pacienty. Letos mohou zájemci pomoci hospitalizovaným na traumatologickém oddělení. „Nejčastěji se staráme o pacienty po nehodách a úrazech. Pečujeme o motorkáře, lyžaře nebo dělníky, kteří se zranili na stavbách," uvedl konkrétně primář Jan Procházka.

Opraví se opět klasický pokoj, za který se nebude platit. „Prioritou je pro nás pohodlí pacientů, takže bychom jim přáli především nová lůžka," dodal své přání primář. Lidé mohou pomoci vybavit pokoj tím, že si vyberou a přispějí na konkrétní věc. V seznamu jsou například schůdky k lůžku, světla, televize, židle, obrázky nebo matrace.

Kdo si vybere danou věc na webové stránce www.nemji.cz/vanocnipokoj, zašle informaci na vědomí na email: zachrlovam@nemji,cz. „My potom napíšeme číslo účtu, kam mohou zájemci zaslat částku, zapíšeme je na seznam dárců a vyškrtneme položku jako zakoupenou," zmínila Zachrlová. Pokoj na oddělení nemocnice opraví během roku 2015.

ZUZANA MUSILOVÁ