„Nastávajícím i novopečeným maminkám se snažíme nabízet co nejvyšší komfort, a k tomu neodmyslitelně patří i chutná a kvalitní strava. Nově proto ženám na oddělení šestinedělí nabízíme jídlo pestřejší i bohatší. Pevně věřím, že díky tomu budou nejen spokojenější, ale také se budou lépe zotavovat po porodu a snáze jim půjde i kojení, které je jednou z našich velkých priorit,“ komentovala primářka gynekologicko-porodnického oddělení Petra Herboltová.

Maminky si mohou vybrat z několika druhů pečiva, mléčných výrobků, šunky, cereálií, ovoce i zeleninu. Lednice jim kromě snídání zůstává na oddělení k dispozici celý den.

Jihlavští oční lékaři jako první v České republice voperovali pacientovi s diabetickými problémy nový nitrooční implantát Iluvien.
Unikátní operace v Jihlavě. Diabetik dostal speciální oční implantát

„Záleží nám na tom, aby se u nás cítily dobře, a právě strava bývá nejčastěji diskutovaným tématem. Věříme proto, že tuto změnu pacientky ocení a budou se u nás cítit jako doma, nebo dokonce jako na dovolené. Pokud jde o pestrost a nabídku potravin, udělali jsme opravdu velký krok vpřed,“ dodala Herboltová.

Letos rodilo v jihlavské porodnici už 613 žen. V posledních letech jsou roční čísla v rozpětí dvanácti set až třinácti set porodů. Jihlavskou porodnici si vybírají maminky nejenom ze spádového Jihlavska, ale také vzdálených míst jako je Vrchlabí, Česká Lípa a další města.